Nazwy dni tygodnia po angielsku

Pobierz

Nazwy dni .Mar 16, 2022 Skróty.. Przykłady ich użycia w zdaniu pozwalają na zobaczenie, jak używamy ich w kontekście.. Słownictwo z działu kalendarz.W tej le.Nov 10, 2021Po pierwsze, nazwy dni tygodnia w języku angielskim, inaczej niż w języku polskim, zapisujemy wielką literą.. Dzień ów był świętem celebrowanym przez pogańskich obywateli Republiki Rzymskiej.Oct 29, 2021Dni tygodnia - days of the week w języku angielskim.. ; Sun.Używa się ich w kalendarzach, planach lekcji i podawaniu dat - wówczas z nazwami miesięcy po angielsku.. Monday - poniedziałek.. Nazwa * E-mail * Witryna internetowa.. Poniżej znajdziesz nazwy dni tygodnia po angielsku wraz z ich wymową fonetyczną.. Natomiast jak wymawiać dni tygodnia po angielsku, najlepiej wysłuchajcie z poniższego wideo:W kulturze anglosaskiej pochodzenie nazw dni tygodnia jest z goła odmienne.. Szukaj: Najnowsze wpisy.Dni tygodnia po angielsku wydają się bardzo prostym tematem, ale jeśli przypadkiem je pomylisz, możesz doprowadzić do poważnych nieporozumień.. Skrót nazwy dni tygodnia tworzą trzy pierwsze litery pełnej nazwy.. Sprawdź, jak poprawnie wymawiać nazwy wszystkich dni tygodnia .7 dni tygodnia w języku angielskim dla początkujących i dzieci z zapisaną wymową, obrazkami, słuchanie, mówienie - powtarzanie po lektorze.. Poniedziałek - po angielsku Monday, w skrócie Mon jest dniem tygodnia .Jak pisze się dni tygodnia po angielsku..

Wymowa dni tygodni po angielsku.

Dni tygodnia.. Friday - piątek.. W tym poście podpowiemy ci, jak zapamiętać, wymawiać i prawidłowo używać dni tygodnia po angielsku.Dni tygodnia po angielsku - wymowa, przykładowe zdania W tej lekcji poznasz dni tygodnia po angielsku wraz z tłumaczeniem oraz nagraniami z poprawną wymową.. Przydatne zwroty lekcja wideo.. (Spotkałem/am go w niedzielę.). Dni tygodnia angielski.Zdania z wykorzystaniem dni tygodnia po angielsku: Poniedziałek - Monday.. 2. wtorek - TuesdayAug 10, 2020Tuesday - to wtorek, zapamiętujemy "tues" który brzmi trochę jak dwójka ('two'), a skoro wtorek to drugi dzień tygodnia to Tuesday będzie wtorkiem.. SUNDAY - SUN'S DAY Nazwa wywodzi się z łacińskiego dies solis, co oznacza dzień słońca.. Wednesday - to środa, zapamiętujemy "wednes" ale mówimy [łens] to najdłuższa (w pisowni) nazwa dnia w samym środku tygodnia, Thursday - to czwartek, zapamiętujemy "thursNauka nazw dni tygodnia po angielsku jest łatwiejsza, gdy znasz ich wymowę fonetyczną.. Ściągawkę możesz podglądać na naszej stronie, zapisać na komputerze lub pobrać w wersji do wydruku.. Poznaj nazwy dni tygodnia po angielsku z systemem Fiszkoteki w niecałą minutę!. Pisownia i wymowa.. = Najbardziej ze wszystkich dni tygodnia nie lubię poniedziałku.. Saturday /saterdej/ - sobota.Dni tygodnia i miesiące po angielsku - Monday, Tuesday..

Dni tygodnia po angielsku wymowa.

A fakt, że wszystkie wyglądają bardzo podobnie, zdecydowanie nie ułatwia nauki!. = Tak naprawdę to nienawidzę poniedziałków!. Friday /frajdej/ - piątek.. W każdą środę gram w piłkę nożną.. Opisując czas, niezbędna jest znajomość nazw dni tygodnia i miesięcy.. Ten artykuł jest temu poświęcony.Jakie są dni tygodnia po angielsku?. Sunday - niedziela.. Opublikowano Sierpień 8, 2019 Sierpień 8, 2019 [data] przez admin.. week - tydzień.. Dni tygodnia po angielsku piszemy zawsze wielką literą.. (Ona jest wykończona od piątku.). Jak nazywają się poszczególne dni tygodnia i miesiące w języku angielskim?. (Poniedziałek jest kluczowym dniem tygodnia.). Zapamiętaj moje dane w tej przeglądarce podczas pisania kolejnych komentarzy.. Jest to darmowa, skuteczna i najlepsza nauka angielskiego online.. Skróty angielski dni tygodnia: Poniedziałek - Monday = Mon., wtorek - Tuesday = Tues.Dni tygodnia wraz z skrótami po angielsku Przykładowe zdania z użyciem dni tygodnia po angielsku I met him on Sunday.. Sunday - sun's day czyli dzień słońca (pochodzenia rzymskiego) Monday - moon's day czyli Święto księżyca Tuesday - od nordyckiego boga Tyra Wednesday - inaczej Woden's day, w anglo-saksońskiej mitologii Odyn oznaczał Woden Thursday - Thor's day, Thor to nordyckie bóstwoMar 2, 2021Wtorek.. Jest to jedna z podstaw w nauce języka angielskiego, którą łatwo jest opanować..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt