Piramida zdrowego żywienia prezentacja multimedialna

Pobierz

*Spożywaj produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.Podstawę piramidy i codziennej diety stanowią produkty zbożowe, których zaleca się spożywać około 6 porcji dziennie (USA-6 do 11 porcji).. Drugi poziom piramidy to 4 porcje warzyw i 3 porcje owoców.. Ograniczaj spożycie tłuszczów, w szczególności zwierzęcych, a także produktów zawierających dużo cholesterolu i izomery trans nienasyconych kwasów tłuszczowych.. Jedz różnorodne warzywa iowoce jak najczęściej iw jak największej ilości.. 15 minut solidnej pogadanki na wesoło.. …Arial Tahoma Times New Roman Wingdings Szczelina Zdrowe odżywianie Podstawy prawidłowego żywienia: Slajd 3 Oto dwa warianty rozkładu posiłków w ciągu dnia: Wariant I: 5 posiłków w ciągu dnia (z podwieczorkiem i "skromną kolacją") Wariant II: 4 posiłki w ciągu dnia (bez podwieczorku i z "lepszą kolacją", która powinna .W nauce o żywieniu przybyło wiele nowych dowodów na to, że warzywa i owoce powinny być podstawą zdrowego żywienia - dlatego też w dalszym ciągu umieszczane są one w pierwszym piętrze Piramidy dotyczącej żywienia.. Spożywaj codziennie dużo warzyw i owoców.. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.Piramida zdrowego żywienia • pliki użytkownika pipi33 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 62414269pyramide alimentaire pdf.pdf, 9.pdf Dziecko chodzące do szkoły musi mieć wykształcony nawyk zjadania pierwszego śniadania przed wyjściem z domu.Prezentacja: Zdrowe odżywianie - edukator.pl..

Przestrzegaj zasad racjonalnego żywienia Wybieraj zioła!

Dostosowane do treści scenariuszy i artykułów, prezentujące najwyższą jakość, a na dodatek - całkowicie legalne!przedszkolaka" organizowanego w akcji "Piramida Żywienia Przedszkolaka" (I edycja).. Mięso spożywaj z umiarem.. Wolno i spokojnie.. Towarzyszy jej 10 zwięzłych zasad, które razem stanowią punkt wyjścia do planowania żywienia.Mleko można zastąpić jogurtem, kefirem, a częściowo także serem.. Zasady prawidłowego odżywiania *Spożywaj posiłki regularnie (4-5 posiłków co 3-4 godziny).. Wszelkie prawa do rozpowszechniania i wykorzystywania poza ww.. Unikaj coli!Racjonalne żywienie Rozkład ilości energii na poszczególne posiłki: I śniadanie 25-30% II śniadanie 5-10% Obiad 30-35% Podwieczorek 5-10% Kolacja 15-20% Pierwsze śniadanie bardzo ważne.. ZDROWE ODŻYWIANIE.Serdecznie zapraszamy do pobrania i przeczytania prezentacji naszej dietetyk mgr Agnieszki Kaźmierskiej na temat zdrowego odżywiania i stylu życia.. Ograniczaj spożycie soli!. W zgodzie z przyrodą.. Witaminy Witamina CWF online "Piramida żywienia i zdrowego stylu życia, podstawowa i całkowita przemiana materii" - YouTube.Przestrzegaj zasad racjonalnego żywienia Jedz nabiał (sery, mleko, jogurty, kefiry), unikaj spożywania cukru i słodyczy.. Download Report .. Slide 1 Wykonała Paulina Bielajewa PIRAMIDA ŻYWIENIOWA Slide 2W ramach projektu Zachowaj Równowagę, który jest prowadzony przez Instytut Żywności i Żywienia, zobaczycie, jak Pascal Brodnicki zachęca dzieci do zdrowego żywienia, prezentuje piramidę żywieniową i podpowiada, jak powinny wyglądać posiłki..

Prezentacje inaczej - ułóż piramidę zdrowego żywienia.

Dieta Piramida żywieniowa Są niezbędne gdyż biorą udział w różnych przemianach w naszym organizmie, który nie jest w stanie ich sam wyprodukować także musimy je dostarczać wraz z pożywieniem.. Zachowaj umiar w spożyciu cukru i słodyczy.Piramida żywieniowa.. Piramida kierowana jest do dzieci i młodzieży (4-18 lat), ich rodziców oraz personelu przedszkoli i środowiska szkolnego (dyrektorów, nauczycieli, intendentów - odpowiadających za żywienie zbiorowe w szkołach).została prezentacja multimedialna dla Rodziców pt.: "Zboża zjadamy, energię z nich mamy" oraz quiz dla Rodziców związany z tematem akcji.. "Piramida Żywienia Przedszkolaka" (II edycja) - dr Anna HartonPIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA Prezentacje przygotował Wojciech Onichimiuk .. Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).. Oto kilka jego zasad: Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. bez zgody autora zastrzeżone.. Wszystko opisane w łatwy i .PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA DZIECI I MŁODZIEŻY | Profesor Mirosław Jarosz NCEŻ - YouTube.Sep 9, 2020Już od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom nawyki zdrowego żywienia.. Kiedyś ludzie żyli zdrowo.. Rodzice otrzymali także informację o Akademii Zdrowego Przedszkolaka, oraz możliwości korzystania z zasobów portalu (ankieta, prezentacja, strefa rodzica, dziecka itp.)Jun 6, 2022Ryby słodkowodne w Polsce - prezentacja multimedialna..

Przestrzegaj zasad racjonalnego żywienia Pij codziennie 2 litry czystej źródlanej wody.

Jedz produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.Piramida zdrowego żywienia • pliki użytkownika pipi33 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • 62414269pyramide alimentaire pdf.pdf, 9.pdfPodstawowe zasady zdrowego żywienia Każdy wie, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne.. Pieczywo - katecheza-zso6 .. Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.. • Prezentacja przygotowana w ramach akcji "Piramida Żywienia Przedszkolaka (II edycja).. *Warzywa i owoce spożywaj jak najczęściej i w jak największej ilości, co najmniej połowę tego co jesz.. Poniżej znajdziecie prezentację multimedialną, którą możecie wykorzystać podczas zajęć dotyczących własnie tego problemu, a zawarte w prezentacji informacje może pozwolą Wam łatwiej dotrzeć do przedszkolaków… Aby pobrać plik, kliknij w link poniżej.Prezentacja multimedialna w ramach projektu gimnazjalnego "Żyj smacznie i zdrowo" Klasa II Gimnazjum Kiedyś ludzie żyli zdrowo… Nie mieli wyjścia: jedzenie trzeba było znaleźć lub upolować i samemu przygotować do spożycia..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt