Imie do bierzmowania damskie uzasadnienie

Pobierz

Wybrałam to imię ponieważ < i tu mogą być różne powody np. zafascynował mnie ten święty, co je ma lub chcę je mieć bo moja zmarła babcia/dziadek takie nosił/a i to mnie zainspirowało lub ponieważ to imię symbolizuję jakąś miłą i szlachetną osobę> Idę do bierzmowania, aby doświadczyć objawienia Bożego i aby pogłębiać moją wiedzę religijną.Może być takie uzasadnienie wyboru imienia do bierzmowania?. Ja mam tak: Na moją patronkę wybrałam św. Katarzynę, ponieważ podoba mi się postępowanie tej świętej, ale także dlatego, że miała tak na imię moja babcia, która była bardzo dobrą osobą.her87.. Pod wpływem tych słów nadała dziewczynce imię Klara (z języka .Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Napisz uzasadnienie wyboru imienia do bierzmowania (obojetnie jakie imie zenskie ).Nietypowe imiona na bierzmowanie Rzadko spotykane imiona żeńskie do bierzmowania to: Afra - patronka pokutnic, nawróconych prostytutek i dusz czyśćcowych, oznacza osobę pochodzącą z Afryki.. Jest on patronek wielu państw, kowali, chorych na epilepsję, pasterzy, skazanych na śmierć itd.. Treść.. Agata - patronka sztuki, artystów, kominiarzy, pielęgniarek, Agnieszka - patronka dziewic, narzeczonych, dzieci, panien, Anastazja - patronka cenzorów, Anna - patronka matek, gospodyń domowych, wdów, stolarzy, Apolonia - patronka dentystów, Barbara - patronka górników, Blandyna - patronka gospodyń, Wybrałam to imię do bierzmowania ponieważ św.Faustyna była bardzo silna i dzielną kobietą..

Chciałabym podczas mojego bierzmowania przyjąć imię Weroniki.

Szkoła - zapytaj eksperta (928)Za cud niezbędny do wyniesienia jej na ołtarze uznano uzdrowienie przez nią kobiety chorej na obrzęk limfatyczny.. Szkoła - zapytaj eksperta (910)Uzasadnienie wyboru imienia Mateusz na bierzmowanie.. odpowiedział (a) 15.02.2015 o 20:37: Na bierzmowanie wybrałem imię Jan.. Filmy.. Święte imiona Tradycją jest, że na bierzmowanie wybiera się imię, które należy do świętego lub osoby błogosławionej uznanej za taką w Kościele katolickim.. Poniżej postaram się przedstawić historię życia i ciekawsze fakty o Św. Mateuszu.. Wiele cierpienia przysporzyła jej choroba.. Towarzyszyła Maryi Dziewicy i Jezusowi Chrystusowi aż do chwili jego męczeńskiej śmierci na krzyżu.Oto najpopularniejsze imiona do bierzmowania damskie: Agata - patronka sztuki, artystów, pielęgniarek i kominiarzy, Agnieszka - opiekunka dziewic, dzieci, panien, narzeczonych,Imiona na bierzmowanie damskie - wybierz imię patronki Wybrane imię można traktować jak talizman, który od tej pory będzie z nami na dobre i na złe.. Wybrałam imię św. Wiktorii, bo Viktoria oznacza zwycięstwo, a żeby zwyciężyć, nie można się poddawać, tak jak św. Wiktoria.. W trudnych chwilach można pomodlić się do patronki o wstawiennictwo w sprawie, na której szczególnie nam zależy..

Imiona do bierzmowania są tradycją zaczerpniętą z Nowego Testamentu - Jezus nadawał nowe imiona swoim uczniom.

Jej matka podczas ciąży, w trakcie modlitwy usłyszała słowa: "Nie bój się, gdyż to dziecko zabłyśnie swym życiem jaśniej niż słońce!". poleca 85% 773 głosów.. Kościół zaleca wybieranie imion świętych, których w moim życiu mogłabym spokojnie naśladować.. Tak i też było z Św. Weroniką, która podczas drogi Chrystusa na śmierć otarła Mu twarz swoją chustą mimo konsekwencji jakie na nią czekały.,,Chciałabym przyjąć na bierzmowanie imię Weronika , ponieważ święta nosząca to imię jest dla mnie wzorem do naśladowania w życiu , i jej zasadami chciałabym się kierować "Życiorys ( są przynjmniej dwie święte Weroniki)Najpopularniejsze imiona do bierzmowania damskie Jeśli chodzi o imiona do bierzmowania dla dziewczyn największą popularnością wśród młodych katolików cieszą się: Agata (dobra, szlachetna) - święta Agata (dziewica, męczennica) jest patronką pielęgniarek, jej wstawiennictwa szukają też osoby chore na choroby piersi.Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Imie do bierzmowania - uzasadnienie.. Magdalena - właściwie - Maria Magdalena.. Podoba mi się jej postawa i miłość do Jezusa.Imiona na bierzmowanie damskie - lista od M do Z. Jan Chrzciciel, jak sam jego przydomek wskazuje, udzielał podstawowego sakramentu, naznaczał wiarą.Klara urodziła się w Asyżu w 1193 lub 1194 r. Była najstarszą z trzech córek pana Favarone z rycerskiego rodu Offreduccio i jego żony Ortolany..

Agata - to patronka sztuki, artystów, pielęgniarek i kominiarzy,Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Uzasadnienie imienia do bierzmowania .


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt