Doktor dolittle i jego zwierzęta karty pracy

Pobierz

( cylinder, czyli kapelusz) 4.. Przeznaczone do poprowadzenia w momencie zadawania klasie lektury do czytania.. Narysuj portret najsympatyczniejszej .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Doktor Dolittle - kolega czy przyjaciel zwierząt?. Piszemy nową książkę.Streszczenie krótkie.. Jaki miał dom doktor?. Ulubieńcy doktora - Uzupełnianka ortograficzna; Czasowniki - Ćwiczenie na logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniemfragment książki "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Hugh Lofting, wyd Zysk i S-ka, Poznań 2006, s. 70 8. postaci .karta pracy stacja polonistyczna.doc (72 KB) .. Możesz je drukować do użytku prywatnego dla swojego dziecka, rodziny lub znajomych,Doktor Dolittle i jego zwierzęta * Hugh Lofting * Jan Dolittle * Jep *Geb-Geb * Polinezja * Tu-Tu * Afryka* Dab-Dab.. Są rzeczy, które też możesz otagować Karty pracy doktor dolittle?. Przy karcie pracy polonistycznej uczeń sam decyduje, którą kartę wybiera: a, b czy c.. Jakie inne przygody mogły spotkać doktora w podróży?. Podróże doktora Dolittle (The Voyages of Doctor Dolittle, 1922), polskie wydanie 1936.. Jego papuga nauczyła go rozumieć mowę zwierząt i .Udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. Jednak ojciec - przekonany, że jego syna opętały siły nieczyste - wzywa na pomoc egzorcystę..

Jego dom zawsze ..... zwierzęta.

właśnie tę postać.. Nie pamięta jednak, że w dzieciństwie potrafił porozumiewać się ze zwierzętami.. Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Doktor Dolittle • lektury • pliki użytkownika gosiaj64 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Doktor Dolittle.doc, ZWIERZĘTA AFRYKI.docCykl trzech scenariuszy zajęć zintegrowanych dla klasy II dotyczących lektury "Doktora Dolittle" Temat bloku: Niezwykłe życie doktora Dolittle.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Quiz - Wskaż właściwą odpowiedź // odp.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Karty pracy doktor dolittle to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. Ile wiesz o książce " Doktor Dolittle?. W którym momencie przy-gód doktora Dolittle miała miejsce opisywana sytuacja?. Pozwalają zapoznać głównych bohaterów utworu i obudzić zainteresowanie ich losami.. Zadnie domowe.. Jak miał na imię doktor Dolittle?. Doktor.zasługuje na miano prawdziwego przyjaciela zwierząt..

"Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to lektura sugerowana dla klasy 2.

Cele lekcji: Uczeń: - wyszukuje w książce fragmenty na dany temat, - potrafi ustalic kolejnośc zdarzeń,Plik KARTY PRACY DOKTOR DOLITTLE.pdf na koncie użytkownika gosiaj64 • folder Doktor Dolittle • Data dodania: 7 mar 2015Karta pracy do lektury W. Chotomska Pięciopsiaczki - plik pdf Karta pracy do lektury J. Duszyńska Cudaczek - Wyśmiewaczek - plik pdf Karta pracy do lektury H. Lofting Doktor Dolittle i jego zwierzęta - plik pdf Karta pracy do lektury A. Onichimowska Piecyk, czapeczka i budyń - plik pdfDoktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie utworu Hugh Loftinga.. Od tego czasu miała wiele wydań i została przetłumaczona na wiele języków.. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3.. Zapytaj uczniów i uczennice, czy przypominają sobie ten fragment.. Lofting Hugh (okładka miękka) 5 /5.. Po latach John (Eddie Murphy) zostaje lekarzem weterynarii.. Uwaga: wszystkie kolorowanki są objęte prawem autorskim.. i napisz, dlaczego wybrałaś/wybrałeś .. Wymagania programowe: Umiejętnośc czytania ze zrozumieniem tekstów literackich..

Przeczytaj recenzję Doktor Dolittle i jego zwierzęta.

Kiedy jednak na skrzyżowaniu potrąca psa, odkrywa, że rozumie .Doktor Dolittle lektura z opracowaniem Klasy 1-3.. Pierwsze polskie wydanie pochodzi z 1934 roku.. W małym angielskim miasteczku Puddleby mieszkał ubogi doktor, który zajmował się co prawda leczeniem ludzi, ale kochał zwierzęta i zawsze miał ich pełno w domu.. nauczycielki języka polskiego z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, wieloletniej doradczyni metodycznej, a obecnie konsultantki ds. języka polskiego pracującej na co dzień z nauczycielami.. Załóż własny blog!1.. Co znajduje się w kufrze doktora Dolittle?. Autorem książki jest Hugh Lofting.. To spowodowało, że pacjenci bali się do niego przychodzić (np. w ogródku był krokodyl), więc doktor Dolittle zajął się leczeniem zwierząt.. Przeczytaj uważnie tekst o doktorze Dolittle.. Skomentuj.. W luki wstaw odpowiednie wyrazy: Dolittle, wypełniały, zwierzęta, kochał, rozumiał, odpłacały, wiadomość, podróż, spotkały, opanował.. Tabliczka mnożenia .. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to arcydzieło literatury dziecięcej.. Lektura z opracowaniem.. Jak miała na imię siostra doktora i czym się zajmowała?Kup doktor dolittle w kategorii Literatura dziecięca taniej na Allegro.pl - Najlepsze oferty na największej platformie handlowej..

Gdzie mieszkał doktor?

Doskonalenie rozpoznawania poszczególnych części mowy.Mały John Dolittle ma niezwykły dar, który pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami.. Nastka8 3 lata temu.. Nie dziwi więc, że książka Hugh Loftinga nieodmiennie podbija serca kolejnych pokoleń czytelników.Jan Dolittle był doktorem medycyny, który bardziej od ludzi kochał zwierzęta.. Widzę, słyszę, piszę .. Kolorowanki - Doktor Dolittle i jego zwierzęta.. i karty pracy kl. 1-3.. Udostępnij.. Uczniowie siedzą w kręgu, po kręgu wędruje globus, na którym taśmą klejącą przyklejone są jaskółki z origami.. Tematy dnia:1.. Zadnie domowe.. .Powieść zatytułowana "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" po raz pierwszy opublikowana została w 1920 r. Można się jednak domyślać, że sam jej zamysł powstał znacznie wcześniej.. postaci występującej w książce .. ( mały, z wielkim ogrodem) 5.. (załączniki 1a, 1b, 1c)Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix.. Narysuj portret najsympatyczniejszej .. .Temat zajęc: Płyniemy do Afryki z doktorem Dolittle i jego zwierzętami.. Cele główne: Uświadomienie wartości przyjaźni w życiu człowieka.. Postać potrafiącego rozmawiać ze zwierzętami doktora po raz pierwszy pojawiła się w listach do dzieci, które Hugh Lofting słał do domu z okopów .Doktor Dolittle i jego zwierzęta (The Story of Doctor Dolittle, 1920), polskie wydanie 1934.. Miał ich pełen ogród i dom .Od przykrego wydarzenia, gdy starsza pani - pacjentka doktora, podczas wizyty usiadła na jeża smacznie śpiącego na tapczanie, doktor zaczął tracić pacjentów, aż musiał sprzedać swoje niedzielne ubranie.Książka Doktor Dolittle i jego zwierzęta autorstwa Lofting Hugh , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 5,99 zł .. Porozmawiaj chwilę o treści fragmentu.Ćwicz.. Zobacz sam!. Cyrk doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Circus, 1924), polskie wydanie 1937.Zajęcia służą przygotowaniu uczniów do lektury książki "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".. Poczta doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Post Office, 1923), polskie wydanie 1938.. 6 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Powieść została napisana w 1920 roku..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt