Plan wydarzeń do lektury tajemniczy ogród

Pobierz

Śmierć rodziców i .Szczegółowy plan wydarzeń Tajemniczego ogrodu.. Cele lekcji.. Została ona opublikowana w 1909 roku i była jedną z wielu napisanych przez Burnett, które posiadały bohaterów dziecięcych.. 9-latka wychodzi do ogrodu, w którym spotyka Bena i rudzika.. wg Sylwiapapiez.. 2.Śmierć Ayah.. i sprawdź, czy potrafisz wskazać elementy świata przedstawionego w utworze literackim.. Poznanie Dicka - praca w .Tajemniczy ogród - plan wydarzeń 1.. Martha pyta Mary, czy lubi samą siebie.. W toku akcji można zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, dlatego znane nam są pory roku, o .7.. Pierwsze kroki ColinaTajemniczy ogród - plan wydarzeń · 1.. Spotkanie z Martą 7.. Klasa 5 Polski.. Przeczytaj i postaraj się zapamiętać poniższe informacje.Tajemniczy ogród jest związany z Edenem poprzez opowieść Marty o panu Cravenie i jego żonie sprzed "upadku", co symbolizuje jej upadek i tragiczną śmierć.. 6.Pierwsze spotkanie z panią Medlock.. Tajemniczy ogród Połącz w pary.. Jest przekonana, że otworzy on tajemniczy ogród.Tajemniczy ogród.. - poznasz najważniejsze wydarzenia z życia pisarki, - wykażesz się wiadomościami na temat lektury, - rozwiążesz krzyżówkę oraz test sprawdzający znajomość książki, - spróbujesz wyrazić swoje opinie oraz argumentować.Lektury.. Klasa 4 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 6 Polski Polski.1.Mary w Indiach..

Plan wydarzeń Śmierć rodziców Mary.

Epidemia cholery i śmierć rodziców dziewczynki.. Przyjazd dziewczynki do Misselthwaite Manor.. Tajemniczy krzyk 9.. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski.. List do Dicka, spotkanie z nim i wprowadzenie go do ogrodu.. Wiadomość o istnieniu tajemniczego ogrodu.Znalezienie klucza i wejście do tajemniczego ogrodu.. Powrót do Anglii.. wg Nuskakopec.. Krzyk w korytarzu; Rozdział 6.. Postanawia odwiedzić ogród, z którym łączą go zarówno te złe, jak i te dobre wspomnienia.. Życie Mary Lennox w Indiach.. Uczniowie gromadzą słownictwo opisujące wygląd i zachowanie bohaterów: Mary: Przed przyjazdem do Anglii i bezpośrednio po: Po odkryciu tajemniczego ogrodu i zaprzyjaźnieniu się z Dickiem: WYGLĄD: wiecznie skwaszony wyraz twarzy, cienkie włosy, blada, chuda.Hej, plan wydarzeń znajdziesz tu: Ogród" — plan wydarzeń "Tajemniczy Ogród" — opracowanie najważniejszych wątków pozwoli czytelnikowi uporządkować wiedzę o lekturze powieści.. Tajemniczy ogród - Uzupełnij luki Brakujące słowo..

Tajemniczy ogród.

4.Powrót do Anglii.. Odmienione dzieci witają go w domu.. Wyjazd do Misselthwaite.. Tajemniczy ogród.MATERIAŁY: Książka pt. "Tajemniczy ogród" F. H. Burnett.. 2.Przyjazd do Anglii.. 3.Zamieszkanie u wuja Archibalda Cravena.. 4.Trudności z porozumieniem z Martą.. 5.Spacer po ogrodzie.. 6.Poznanie Bena.. 7.Refleksje nad niezwykłym śpiewem gila.. 8.Odnalezienie klucza do ogrodu.. 9.Wizyta .Tajemniczy ogród - plan wydarzeń.. Epidemia cholery i śmierć rodziców Mary.. Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.. Klucz do ogrodu; Rozdział 8.. Uczniowie zauważyli, że jedynie punkt 3 omówiony jest w 2 zdaniach, a reszta punktów to .Tajemniczy ogród - Czas i miejsce akcji.. PLANOWANIE ŚRÓDLEKCYJNE 1.. Wspólna praca.. Zapoznanie z Marthą.. Plan wydarzeń "Tajemniczy ogród" Ustawianie w kolejności.. Mary w nowym domu.Tajemniczy ogród - Plan wydarzeń.. Ptaszek podrywa się do lotu i przysiada w miejscu, w którym dziewczynka znajduje klucz.. Powieść to jedno z najbardziej znanych dzieł autorki.. Rozwiąż test!Omawianie lektur w Potwornie Fajnej Klasie czwartej zawsze przebiega atrakcyjnie.. • Tajemniczy ogród - streszczenie, plan wydarzeńTym razem do jej organizacji postanowiłam wykorzystać aplikację Tricider oraz treść lektury "Tajemniczy ogród" F. Burnett.. Zapoznanie z Marthą.. · 5.Temat: '"Tajemniczy ogród" - opowieścią o przyjaźni, która odmieniła losy bohaterów..

Plan wydarzeń.

Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. Pierwszy spacer po ogrodzie - spotkanie z Benem.. Śmierć rodziców Mary.. Gdy wchodzi do niego, napotyka swojego syna.. Śmierć rodziców Mary.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Plan wydarzeń Tajemniczy ogród karta pracy1.Śmierć rodziców Mary oraz zamieszkanie w domu pastora.. Pierwszy spacer po ogrodzie - spotkanie z Benem.. Wyślij pocztą e-mailWrzuć na blogaUdostępnij w usłudze TwitterUdostępnij w usłudze FacebookUdostępnij w serwisie Pinterest.. Klucz do ogrodu.. Dzieciństwo Mary w posiadłości w Indiach.. Rozdział 1.. Przemiana dziewczynki.. Nikt się nie ostał; Rozdział 2.. Zagraj w grę O RETY!. Najdziwniejszy dom; Rozdział 10.. Odkopanie klucz 11.. Gniazdko mysikrólika; Rozdział 12.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Znalezienie klucza.. Panna Mary kapryśnica; Rozdział 3.. Tu można było wybrać spośród zebranych propozycji (krzyżówka, wykreślanka, rebus, puzzle .Quiz z lektury "Tajemniczy ogród".. Pan Carven postanowił powrócić do domu.. Rozdział 7.. Po napisaniu streszczenia poprosiłam uczniów by jeszcze raz wskazali zdania, które odnoszą się do planu wydarzeń.. 2.Epidemia cholery i śmierć rodziców dziewczynki.. Marta; Rozdział 5.. "A jednak ktoś płakał" Rozdział 7.. Epidemia cholery i śmierć rodziców dziewczynki..

Colin w tajemniczym ogrodzie 16.

Archibald Craven darzył ją bezgraniczną miłością i uwielbieniem, starając się spełniać każde jej marzenie.Napisz plan wydarzeń tajemniczy ogród Plan wydarzeń książki pt. Tajemniczy Ogród.. Klasa 5 Polski.. To zmusza dziewczynkę do rozmyślań o sobie i swoim zachowaniu.. Krzyk w korytarzu.. Tajemniczy ogród Krzyżówka.Tajemniczy ogród test Test.. Znalezienie klucza.. Klasa 5 Polski.. Przemiana dziewczynki.. Dick; Rozdział 11.. Powrót do Anglii.. Krótki pobyt w domu pastora i brak sympatii ze strony jego dzieci.. Tajemniczy ogród - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Pierwszy dzień w nowym domu.Śmierć rodziców Mary.. Epidemia cholery - śmierć rodziców i opiekunki dziewczynki; zostaje odnaleziona dopiero po dwóch dniach.. Wyjazd Mary do Anglii:Plan wydarzeń Tajemniczy ogród 1.Tragedia w rodzinie Mary.. Przez wrzosowisko; Rozdział 4.. Gil wskazał drogę; Rozdział 9.. Czas akcji to druga połowa XIX wieku, opisywane wydarzenia rozgrywają się na przestrzeni kliku miesięcy, od pobytu Mary w domu rodzinnym w Indiach i przez następny okres w posiadłości wuja.. W .O pozytywnej przemianie Colina pisze pani Sowerby.. 5.Nowy dom 6.Spotkanie z Martą 7.Ben-ogrodnik 8.Tajemniczy krzyk 9.Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.Odkopanie klucz 11.Furtka do ogrodu 12.W tajemniczym ogrodzie 13.Poznanie Dicka 14.Praca w ogrodzie 15.Rozmowa z wujem 16.Colin-syn pana Cravena 17.Chłopiec o swojej chorobie 18 .ZAGADNIENIA Z JĘZYKA POLSKIEGO PRZEZNACZONE DO REALIZACJI W DNIACH 01 - 05 CZERWCA KLASA IV Temat I: Świat przedstawiony w lekturze "Tajemniczy ogród".. Odwiedziny Bena 17.. Ponowne usłyszenie krzyków.. Krzyk w korytarzu.. Gdzie wychowywała się Mary?. Lapbook i "Tajemniczy ogród" .. ogrodu przed i po przemianie, planu wydarzeń i okładki), musiał znaleźć się przynajmniej jeden element nieobowiązkowy.. poleca 73% 2799 głosów.. 7.Rozmowa z Marthą.Tajemniczy ogród Teleturniej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt