Streszczenie tekstu genially

Pobierz

PODSTAWOWE INFORMACJE JtfJest formą przet i tkt/ k i ditwarzania tekstu/wykonywania działań na tktekście.. Mimo to teraz były bardzo zadowolone, widząc dwa lecące ptaki, które uratowały najpowolniejszego, głupiutkiego żółwia.Streszczaj 1 kliknięciem, przechodź do głównych myśli lub skanuj wzrokiem, abyś mógł szybko zinterpretować swój tekst i rozwinąć syntezę.CZYM JEST STRESZCZENIE?CZYM JEST STRESZCZENIE?. Użyj maksymalnie siedmiu wypowiedzeń.. 2.Temat:Różnica między argumentem , a przykładem-powtórzenie wiadomości.. Możesz też wykorzystać fragment z rozdziału czwartego, w którym legendę o Nienazwanym opowiada Łewap.Jan 18, 2021Leciały tak ponad wodą w stronę gór, gdzie schroniła się już cała grupa żółwi.. 1.Odróżnienie czym w rozprawce jest argument , a czym przykład (ćwiczenia ) 2.Na podstawie podanych tematów rozprawek wypisujemy argumenty i przykłady do nich.. Lektury by Małgorzata Bernatowicz on Genially.. 4 a ze str. 265 w zeszycie.. Liryka by Małgorzata Bernatowicz on Genially.. Trzy ostatnie odnoszą się do tekstu zredukowanego pod względem objętości, zawierającego najważniejsze tezy, przemyślenia i wnioski tekstu głównego.Nowością dla tegorocznych maturzystów okazało się także pisanie streszczeń.. Bowiem inne, mądrzejsze żółwie, kiedy tylko zauważyły, że poziom wody zaczyna wzrastać, natychmiast wyruszyły w góry..

Napisz streszczenie przeczytanego utworu.

Język streszczenia powinien być prosty, przejrzysty i konkretny.. Drzwi - część II by lazarekagnieszka on Genially.. ZADANIA DLA UCZNIA: Przeczytaj tekst J. Dubois "Zadanie domowe"- podręcznik str. 263 - 265. odmiany powieści by Asia Krzemińska on Genially.. Nie róbcie sobie zaległości.. Zrób plan streszczenia - uwzględnij sens tekstu źródłowego i dokonaj selekcji informacji.. Nie przesyłajcieCykl lekcji opracowała Blue School,Start,LATARNIK,Henryk Sienkiewicz,Świat przedstawiony,QUIZ,NOWELA,Samotność,Geneza,Index,Przebudzenie,Losy Skawińskiego,GENEZA, czyli jak powstała nowela "Latarnik".,01,O genezie, czyli okolicznościach powstania utworu, autor wspominał w przypisie do tekstu, podkreślając, że opowiedziana historia oparta jest na autentycznych zdarzeniach z życia polskiego emigranta o nazwisku Siellawa.Streszczenie jako forma krótkiej, skondensowanej treściowo wypowiedzi, jest zestawiane z innymi tekstami o podobnym charakterze, takimi jak abstrakt, konspekt, zarys, skrót, wyciąg i szkic.. Pisz krótko, zwięźle i rzeczowo.. Tak, by otrzymać maksimum punktów.. Cechy dobrego streszczenia: powinno być krótkie, rzeczowe i zwięzłe;Wskazówki: 1.. Przypomnijmy sobie - streszczenie to ustna lub pisemna wypowiedź polegająca na przedstawieniu własnymi słowami najważniejszych informacji z jakiegoś tekstu, wywiadu, filmu itd..

Dobrze jeśli Twoje streszczenie ...TEKST.

Jak dobierać teksty do streszczenia logicznego ?. Lekcja Temat: Minimum słów, maksimum treści, czyli jak streszczać tekst.. Zapraszam do obejrze.Kochani, na dzisiejszych lekcjach utrwalimy sobie wiedzę na temat streszczenia, przypomnimy jak poprawnie je napisać.. Ćwiczenie.. Jeśli jednak ktoś świetnie poradzi sobie z zadaniem, z przyjemnością postawię bardzo dobre oceny.. Dzień dobry, dzisiejsza lekcja będzie poświęcona streszczeniu tekstu.. Streszczenie logiczne: Piękny wiek XX; Mimo to teraz były bardzo zadowolone, widząc dwa lecące ptaki, które uratowały najpowolniejszego, głupiutkiego żółwia.Celem streszczenia jest przekazanie najważniejszych tez oryginału, w taki sposób, aby nie zmienić jego sensu.. Streść dzieje Nienazwanego, jego historię przybycia na Lewaw.. Podziel go bardzo uważnie na akapity, które zaznaczą kolejne punkty kulminacyjne.. Być może okaże się, że możesz pousuwać podmiot, który był naturalny w punktach, a przy tekście ciągłym nie będzie potrzebne powtarzanie go.. Najlepiej do środy, ale po prostu czekam.. Znajdź główną myśl/temat/wątek/twierdzenie w tekście źródłowym.. Zapoznaj się dobrze z tekstem, który będziesz streszczać.. (Zrób notatkę w zeszycie .. Zanotuj w zeszycie temat lekcji.. NaCoBeZu: • oceniasz przydatność informacji, • redagujesz streszczenie.. · streszczenie powinno być napisane własnymi słowami, nie powinniśmy wykorzystywać zwrotów z tekstu, naśladować stylu autora..

Cel: dowiesz się co to jest streszczenie tekstu.

Polega na takim przekształceniu tekstu, że radykalnie zmniejszona zostajjje objętość tekstu (standardowa długość to 10% tekstu wyjściowego) przy zachowaniu zasadniczej myśli.Apr 27, 2021Mar 17, 2021Leciały tak ponad wodą w stronę gór, gdzie schroniła się już cała grupa żółwi.. Objaśnij metaforyczny sens utworu.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o napisz streszczenie przeczytanego tekstu ''piekło i niebo'' michael piquemal Pewnego dnia u Hakuina, napisz streszczenie przeczytanego tekstu ''piekło i niebo'' michael piquemal Pewnego dnia u Hakuina, mistrza zen, zjawił się nieznajomy .Genial.ly (ne)powtórki-.. Wyjątek stanowić będą terminy naukowe lub inne specyficzne dla danej dziedziny życia, o której mowa w tekście.Wystarczy teraz usunąć punktację i połączyć zdania w ciągły tekst.. 6.Oct 7, 2020a) powinno być krótkie rzeczowe i zwięzłe b) powinno być długie i zawierać dużo wątków c) powinno zawierać najważniejsze wątki d) dotyczyć tego co streszczamy ale też kilku innych rzeczy 2) streszczenie powinno zawierać a) jak najwięcej słów b) jak najmniej słów ale jak najwięcej treści c) jak najwięcej treści d) jak najmniej słów 3) w jakiej …streszczamy tekst.. Apr 30, 2021Mar 11, 2021Apr 26, 2021Napisz streszczenie przeczytanego tekstu.. Proszę o uwagi.. Jak to zrobić prawidłowo?.

Nie będzie stopni, ponieważ pierwszy raz piszecie streszczenie.

2: Jak streścić tekst?. Cechy streszczenia logicznego; Definicja streszczenia logicznego; Jak napisać streszczenie logiczne?. Bowiem inne, mądrzejsze żółwie, kiedy tylko zauważyły, że poziom wody zaczyna wzrastać, natychmiast wyruszyły w góry.. Przeczytaj informacje na temat streszczenia (podręcznik str. 265) i napisz streszczenie (maksymalnie 12 zdań) tekstu "Zadanie domowe".Streszczenie - definicja, ćwiczenia, przykłady Strzeszczenie logiczne jest trudne.. E-LEKCJA Motyw sprawiedliwości.Zebrałam ćwiczenia na streszczanie tekstu nieliterackiego :) Jeszcze damy radę z młodzieżą do egzaminu poćwiczyć tę umiejętność.. Motywy literackie by lazarekagnieszka on Genially.. Streszczenie zwięźle i wiernie odzwierciedla myśl autora tekstu oryginalnego, nie ma tutaj miejsca na subiektywne odczucia, czy opinie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt